• Kim Bu Aydoğan Aykanat?

  Merhaba,

  Ben Aydoğan Aykanat. 22 Temmuz 1993 tarihinde Aydın‘da doğdum. Eğitim hayatımda Ortaklar Anadolu Öğretmen Lisesi‘nde (şimdiki Ortaklar Fen Lisesi) yabancı dil bölümü tercih ederek üniversitede ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesi‘nde Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünü tamamladım.

  Aralık 2014’den beri Türkiye’nin teknoloji haberciliğine yeni soluk getiren ve İzmo Bilişim bünyesinde faaliyet gösteren Webtekno‘da freelance olarak başladığım teknoloji editörlüğü serüvenime 2015 yazı itibarıyla tam zamanlı olarak ekipte yer aldım. Aynı dönemdeki teknoloji ve oyun fuarlarına giderek yeni tanıtılan ürünlerin Webtekno TV YouTube kanalı üzerinden tüketicilere ilk deneyimlemelerimi ve cihaz ve oyunlar ile ilgili gerekli bilgileri aktardım.

  Mayıs 2015’ten itibaren ise freelance ekibi sorumlusu olarak katkı sağlayarak mesai saatleri dışında ve hafta sonları içeriklerini yönettim.

  Nisan 2017’de Webtekno ile yollarımı ayırarak 6 ay boyunca Aydın’da bulunan Penta Dil Okulu‘nda Bilişim Teknolojileri Sorumlusu olarak farklı bir iş deneyimi de yaşadım.

  Ekim 2017’den bu yana ise teknoloji yayıncılığında dürüst ve tarafsız içerikler sunan Hardware Plus ekibinde önce editör olarak dergi içeriği ve teknoloji temalı video içerikleri üretirken 2019 yazında noktaladığımız dergi tarafından sonra tamamen YouTube kanadına odaklanarak 2021 yılından bu yana Yayın Koordinatörü olarak görevime devam etmekteyim.